Skip to main content
Balustrady Nierdzewne

Zabudowa balkonów i tarasów – Kraków

Jednym z pierwszych produktów, z którym jest kojarzona Firma Alumark Skawina są zabudowy balkonów i tarasów. Z tą częścią oferty jesteśmy związani ponad 20 lat, dlatego posiadamy bardzo duże doświadczenie. Zabudowy balkonów i tarasów są oparte na systemie rozsuwanych ścian składających się ze szkła i profili aluminiowych. Został on opracowany z myślą o lekkiej osłonowej zabudowie pomieszczeń, które nie wymagają ogrzewania. Może być stosowany do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też kompleksowych realizacji.

Nowoczesna zabudowa tarasowa

Balkon albo taras to świetne miejsce do relaksu. Aby spędzanie na nim czasu było jednak jeszcze przyjemniejsze, warto zdecydować się na zabudowę chroniącą przed surowymi warunkami pogodowymi. Z pomocą naszej firmy stworzysz wymarzoną przestrzeń, w której będziesz cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem przez długie lata!

Najlepsze sposoby na zabudowę balkonu

Coraz poważniej zastanawiasz się nad zabudową balkonu? Ważne, aby była ona dopasowana do całego wnętrza, ale też elewacji i najbliższego otoczenia budynku. W ten sposób stworzysz stylowe przedłużenie swojego wnętrza, które w piękny sposób połączy je ze strefą outdoorową. Ciekawym rozwiązaniem są przezroczyste elementy konstrukcyjne, które optycznie powiększą przestrzeń i nadadzą jej lekkości. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Klientów z Krakowa, Katowic i innych miejscowości.

Tutaj najpopularniejszym wyborem są przeszklenia. Szyby o dużej powierzchni pięknie uzupełnią zewnętrzną aranżację, jednocześnie zapewniając szereg korzyści dla domowników. Alternatywnym rozwiązaniem są przezroczyste tworzywa sztuczne, których główną zaletą jest niska waga, wytrzymałość oraz atrakcyjna cena. Wśród nowoczesnych zabudów króluje również drewno. Drewniane elementy to sposób na połączenie się z naturą. Ze względu na wysokie walory estetyczne, uniwersalność, ponadczasowość i szeroki wybór docenią je zarówno właściciele balkonów, jak i tarasów.

Pamiętaj, że montaż daszków balkonowych powinien uwzględniać takie aspekty, jak nośność balkonu i stabilność konstrukcji. My zadbamy o to, aby Twój balkon był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również bezpieczny i zgodny z przepisami prawa budowlanego.

Dlaczego warto zabudować taras?

W ostatnich latach coraz więcej mieszkańców Krakowa, Katowic, Częstochowy i innych miejscowości decyduje się na zabudowę tarasu albo balkonu. Z czego to wynika? To między innymi:

 • zwiększenie prywatności,
 • możliwość odpoczywania na tarasie nawet w mało sprzyjających warunkach pogodowych,
 • zwiększenie wartości rynkowej nieruchomości,
 • dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów.

Zadbamy nie tylko o Twoje bezpieczeństwo i prywatność, ale również estetykę strefy outdoorowej. Dlatego projektujemy i montujemy zabudowy balkonów lub tarasów z myślą o preferencjach naszych Klientów. Wszelkie szczegóły uwzględniamy na etapie planowania oraz dokonywania pomiarów. Dzięki temu wiemy, że efekt nie tylko spełni, a nawet przebije Twoje oczekiwania.

Oferujemy szeroki wybór zabudów z różnymi rodzajami wykończenia. Pełna zabudowa tarasu sprawi, że możesz użytkować go przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy na terenie Krakowa, Katowic, Częstochowy oraz okolic.

Nasze realizacje

Przedstawiamy Państwu nowoczesny system rozsuwalnych ścian i okien ze szkła i aluminium. Został on opracowany z myślą o lekkiej, osłonowej zabudowie pomieszczeń niewymagających ogrzewania, a także wewnętrznych drzwi i ścianek działowych
Oferowany przez nas system może być uwzględniany zarówno w fazie projektowania, jak i modernizowania budynków już istniejących. Doskonale nadaje się do zabudowy loggii, balkonów wysuniętych, zabudowy tarasów. System umożliwia wykonanie zadaszeń, co pozwala na zabudowę balkonów na ostatnich piętrach budynków.
Elementy przesuwne – okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 5) w zależności od ilości przesuwnych elementów. Wysoka sztywność profili pozwala konstruować elementy nawet do 2,5m wysokości. W drzwiach i oknach stosuje się wypełnienia o grubości od 4 mm (np. szyba pojedyncza) do 18 mm dla szyby zespolonej posiadającej izolacje termiczną. Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie kwatery są wyjmowane z prowadnicy.

 

ZABUDOWA BALKONU ROZSUWALNYMI OKNAMI TO:

 • bardzo dobra ochrona przed kurzem, śniegiem, wiatrem i hałasem,
 • możliwość wykorzystania balkonu i loggii do celów rekreacyjnych,
 • ochrona mieszkania przed włamaniem,
 • dodatkowe docieplenie mieszkania (temperatura w pokoju przyległym do balkonu wzrasta o kilka stopni),
 • uzyskanie dodatkowego pomieszczenia.

 

DETALE, KTÓRE STANOWIĄ O ZALETACH SYSTEMU:

 • Główną zaletą jest możliwość przesuwu wszystkich kwater wzdłuż czterotorowej prowadnicy I ustawienie kwater “jedna za drugą” (w związku z czym uzyskuje się maksymalną przestrzeń otwartą).
 • Anodowane (lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL), a więc zabezpieczone przed utlenianiem aluminium, gwarantuje trwałość wyglądu powierzchni – nie wymaga konserwacji.
 • System uszczelnień polegający na zahaczaniu się sąsiadujących elementów przesuwnych, z dodatkową uszczelką tekstylną.
 • Duża różnorodność profili i uniwersalność systemu umożliwia wykonanie obudowy każdego typu balkonu (loggii, balkonu wysuniętego poza obrys budynku, zadaszenia, balkonu “łamanego” itp.).
 • Zastosowanie teflonowych łożysk minimalizuje hałas podczas przesuwania poszczególnych kwater.
 • Możliwość zastosowania szyby zespolonej – pozwala uzyskać lepszą izolację termiczną i akustyczną pomieszczenia.

 

System przesuwny znalazł również szerokie zastosowanie w budownictwie indywidualnym. Domki jednorodzinne posiadają większą powierzchnię tarasów i balkonów, które w naszym klimacie mogą być w pełni wykorzystane dopiero po ich osłonięciu od wiatru, deszczu i śniegu. Sezon rekreacyjny na zabudowanym tarasie trwa praktycznie od marca do października, a zastosowanie szyby zespolonej zapewnia dobrą izolacyjność termiczną.
Dzięki szczelności systemu meble ogrodowe nie ulegają zabrudzeniu, a posadzka tarasu nie ulega zamoczeniu oraz rozmarzaniu w czasie zimy (problem z wymrożonymi i odpadającymi płytkami na tarasie zostaje całkowicie rozwiązany).

Przesuwne zabudowy mają zdecydowaną przewagę nad stałym przeszkleniem, gdyż podczas upalnej pogody ścianka osłonowa “znika” – zostaje zsunięta na bok, a mieszkańcy mogą cieszyć się bezpośrednim kontaktem z przyrodą. Aby zminimalizować koszt obudowy tarasu, jako alternatywną, stosujemy konstrukcję nośną z klejonego, zaimpregnowanego drewna, a ścianki wykonujemy w aluminiowym systemie przesuwnym.

Skorzystaj z darmowej wyceny

  DODATKOWE ZAŁĄCZNIKI

  Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r