Skip to main content

Zabudowa balkonów i tarasów

Jednym z pierwszych produktów, z którym jest kojarzona Firma Alumark Skawina są zabudowy balkonów i tarasów. Z tą częścią oferty jesteśmy związani ponad 20 lat, dlatego posiadamy bardzo duże doświadczenie. Zabudowy balkonów i tarasów są oparte na systemie rozsuwanych ścian składających się ze szkła i profili aluminiowych. Został on opracowany z myślą o lekkiej osłonowej zabudowie pomieszczeń, które nie wymagają ogrzewania. Może być stosowany do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też kompleksowych realizacji.

Nasze realizacje

Przedstawiamy Państwu nowoczesny system rozsuwalnych ścian i okien ze szkła i aluminium. Został on opracowany z myślą o lekkiej, osłonowej zabudowie pomieszczeń niewymagających ogrzewania, a także wewnętrznych drzwi i ścianek działowych
Oferowany przez nas system może być uwzględniany zarówno w fazie projektowania, jak i modernizowania budynków już istniejących. Doskonale nadaje się do zabudowy loggii, balkonów wysuniętych, zabudowy tarasów. System umożliwia wykonanie zadaszeń, co pozwala na zabudowę balkonów na ostatnich piętrach budynków.
Elementy przesuwne – okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 5) w zależności od ilości przesuwnych elementów. Wysoka sztywność profili pozwala konstruować elementy nawet do 2,5m wysokości. W drzwiach i oknach stosuje się wypełnienia o grubości od 4 mm (np. szyba pojedyncza) do 18 mm dla szyby zespolonej posiadającej izolacje termiczną. Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie kwatery są wyjmowane z prowadnicy.

 

ZABUDOWA BALKONU ROZSUWALNYMI OKNAMI TO:

 • bardzo dobra ochrona przed kurzem, śniegiem, wiatrem i hałasem,
 • możliwość wykorzystania balkonu i loggii do celów rekreacyjnych,
 • ochrona mieszkania przed włamaniem,
 • dodatkowe docieplenie mieszkania (temperatura w pokoju przyległym do balkonu wzrasta o kilka stopni),
 • uzyskanie dodatkowego pomieszczenia.

 

DETALE, KTÓRE STANOWIĄ O ZALETACH SYSTEMU:

 • Główną zaletą jest możliwość przesuwu wszystkich kwater wzdłuż czterotorowej prowadnicy I ustawienie kwater “jedna za drugą” (w związku z czym uzyskuje się maksymalną przestrzeń otwartą).
 • Anodowane (lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL), a więc zabezpieczone przed utlenianiem aluminium, gwarantuje trwałość wyglądu powierzchni – nie wymaga konserwacji.
 • System uszczelnień polegający na zahaczaniu się sąsiadujących elementów przesuwnych, z dodatkową uszczelką tekstylną.
 • Duża różnorodność profili i uniwersalność systemu umożliwia wykonanie obudowy każdego typu balkonu (loggii, balkonu wysuniętego poza obrys budynku, zadaszenia, balkonu “łamanego” itp.).
 • Zastosowanie teflonowych łożysk minimalizuje hałas podczas przesuwania poszczególnych kwater.
 • Możliwość zastosowania szyby zespolonej – pozwala uzyskać lepszą izolację termiczną i akustyczną pomieszczenia.

 

System przesuwny znalazł również szerokie zastosowanie w budownictwie indywidualnym. Domki jednorodzinne posiadają większą powierzchnię tarasów i balkonów, które w naszym klimacie mogą być w pełni wykorzystane dopiero po ich osłonięciu od wiatru, deszczu i śniegu. Sezon rekreacyjny na zabudowanym tarasie trwa praktycznie od marca do października, a zastosowanie szyby zespolonej zapewnia dobrą izolacyjność termiczną.
Dzięki szczelności systemu meble ogrodowe nie ulegają zabrudzeniu, a posadzka tarasu nie ulega zamoczeniu oraz rozmarzaniu w czasie zimy (problem z wymrożonymi i odpadającymi płytkami na tarasie zostaje całkowicie rozwiązany).

Przesuwne zabudowy mają zdecydowaną przewagę nad stałym przeszkleniem, gdyż podczas upalnej pogody ścianka osłonowa “znika” – zostaje zsunięta na bok, a mieszkańcy mogą cieszyć się bezpośrednim kontaktem z przyrodą. Aby zminimalizować koszt obudowy tarasu, jako alternatywną, stosujemy konstrukcję nośną z klejonego, zaimpregnowanego drewna, a ścianki wykonujemy w aluminiowym systemie przesuwnym.

Skorzystaj z darmowej wyceny

  DODATKOWE ZAŁĄCZNIKI

  Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r