Skip to main content

Ogrody zimowe

Ogród zimowy to pomieszczenie o specyficznym klimacie wypełnione słońcem i roślinnością. Może spełniać zróżnicowane funkcje, np. oranżerii do uprawy ciepłolubnych gatunków roślin, czy salonu wypełnionego światłem i widokiem na ogród.

Nasze realizacje

Aktualnie topowym produktem Firmy Alumark są ogrody zimowe. Wyróżniają się wysoką, jakością, trwałością oraz estetyką. Pracujemy w oparciu o solidny i sprawdzony system TS. Oferowane przez nas konstrukcje aluminiowe są stabilne i trwałe, a nasi doradcy dokładają wszelkich starań, by były dobrze skomponowane z architekturą budynku, tworząc harmonijną całość. Naszym priorytetem jest staranne zaprojektowanie oraz wykonanie konstrukcji ogrodu zimowego, tak by służył on przez długi czas.

Konstrukcja ogrodu zimowego w zależności od przeznaczenia może być wykonana na bazie profili izolowanych termicznie lub w tzw. profilu „zimnym” bez przekładki termicznej. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania konstrukcja może być wyposażona w automatyczny system osłon przeciwsłonecznych.

Ogród zimowy może być centralnym punktem domu i całego rodzinnego życia. To miejsce do wypoczynku i świętowania. Niezależnie od padającego deszczu czy śniegu, znajdą tam Państwo ciepłe i zaciszne miejsce do relaksu. Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz wysokowartościowym wypełnieniom ze szkła, ogród zimowy staje się pomieszczeniem o wyższym standardzie od pozostałych.
Dlaczego aluminium jest tak powszechnie stosowane dla wykonywania ogrodów zimowych?

  • system aluminiowy posiada współczynnik przenikalności termicznej na poziomie u= 1,9-2,0 W/m2*K (z zastosowaniem szyby zespolonej u=1.1 W/m2*K)
  • powierzchnię profilu aluminiowego można lakierować na dowolny kolor z palety RAL, kolory metaliczne lub drewnopodobne.

Większość dostawców systemu udziela 10 letniej gwarancji na powłoki lakierowane. W odróżnieniu od drewna, raz polakierowanej powierzchni nie trzeba powtórnie lakierować i konserwować w szczególny sposób. Konstrukcje ogrodów zimowych można sklasyfikować względem systemów aluminiowych stosowanych do budowy, termiki poszczególnych systemów oraz sposobu mocowania elementów nośnych dachu.

OGRÓD ZIMOWY – ZIMNY CZY CIEPŁY?

Ogród zimowy można wykonać, jako pomieszczenie sezonowe lub całoroczne. W wersji sezonowej nie ma potrzeby instalować konstrukcji o dobrych parametrach termicznych. Systemy stosowane do realizacji takich rozwiązań to zwykłe systemy bez przekładek termicznych, czyli tzw. zimne. W tych konstrukcjach nie ma też potrzeby montowania szkła zespolonego, więc stosuje się zwykłe szkło pojedyncze, hartowane lub bezpieczne. Jeżeli jednak decydujemy się na użytkowanie ogrodu zimowego przez cały rok musimy go wykonać z systemów termoizolowanych oraz szkła zespolonego.

 

KOLORYSTYKA OGRODÓW ZIMOWYCH

Zaletą aluminium i aluminiowych systemów jest możliwość wykonywania różnych rodzajów powłok, począwszy od lakierowania proszkowego, poprzez proces anodowania po okleinowanie. Najbardziej popularne jest lakierowanie profili aluminiowych kolorami błyszczącymi lub matowymi z palety RAL.

Alumark tworzy niepowtarzalne ogrody zimowe na południu Polski – m.in. w miastach: Kraków, Nowy Targ, Zakopane. Zapraszamy do kontaktu!

 

Skorzystaj z darmowej wyceny

    DODATKOWE ZAŁĄCZNIKI

    Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r