Skip to main content
Balustrady Nierdzewne

Ogrody zimowe całoroczne – na wymiar

Ogród zimowy to pomieszczenie o specyficznym klimacie wypełnione słońcem i roślinnością. Może spełniać zróżnicowane funkcje, np. oranżerii do uprawy ciepłolubnych gatunków roślin, czy salonu wypełnionego światłem i widokiem na ogród.

Nowoczesne ogrody zimowe

Trudno jest Ci zdecydować pomiędzy przestronnym tarasem a werandą, na której w bezpiecznych warunkach można przechowywać różne rzeczy? Nie musisz wybierać — rozwiązanie, które łączy najlepsze elementy tych dwóch opcji jest ogród zimowy na tarasie. Jakie zalety mają tego typu konstrukcje? Co możemy Ci zaproponować?

Ogrody zimowe całoroczne

Na pytanie, czy warto montować ogrody zimowe na wymiar, odpowiedź może być tylko i wyłącznie twierdząca! Świadczyć o tym może wiele korzyści, jakie niesie za sobą wprowadzenie tego typu modyfikacji przestrzeni tarasowej i nie chodzi tu tylko o aspekt wizerunkowy. Wśród zalet nowoczesnych ogrodów zimowych możemy wyróżnić również:

 • poprawę warunków termicznych wnętrza domu — konstrukcja chroni przed zimnym otoczeniem (m.in. przed wiatrem i opadami), powodując zmniejszenie strat ciepła z domu,
 • możliwość egzotycznych roślin albo tych szczególnie tych wrażliwych na zmienne warunki pogodowe,
 • uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, w której można przebywać nawet w chłodniejsze miesiące,
 • miejsce do bezpiecznego przechowywania mebli ogrodowych, grilla, butów domowników, smyczy dla psa i wielu innych rzeczy,
 • wzrost wartości nieruchomości — ogród zimowy na tarasie zachęci niejednego kupującego, by złożyć ofertę kupna domu wystawionego na sprzedaż,
 • dostęp naturalnego światła słonecznego do wnętrza — szklana zabudowa ogrodu zimowego nie powoduje zaciemnienia wnętrz, tak jak mogłoby się to stać w przypadku obudowania tarasu np. drewnem.

Ogród zimowy na tarasie: cena, która Cię pozytywnie zaskoczy

Zanim zlecisz fachowcom budowę całorocznego ogrodu zimowego, musisz podjąć kilka istotnych decyzji, dzięki którym zaproponujemy Ci idealne rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Czy tak zabudowana przestrzeń tarasowa będzie użytkowana całorocznie, czy raczej sezonowo? Czy chcesz przede wszystkim ustawić tam ciepłolubne rośliny, czy może tarasowe meble wypoczynkowe? To, jakie przeznaczenie będzie miał ogród zimowy, warunkuje np. dobór materiałów. Z przyjemnością doradzimy, który najlepiej wybrać rodzaj szkła, czy może warto dodatkowo wyposażyć zabudowę w elementy poprawiające szeroko pojęty komfort (np. rolety zewnętrzne, balustradę, dodatkowe zadaszenie przeciwsłoneczne itp.).

Ogrody zimowe: Śląsk

Zabudowa tarasu musi być wystarczająco szczelna, aby do ogrodu zimowego nie dostawała się woda opadowa ani wilgoć z zewnątrz. Zasadnicze prace montażowe zawsze poprzedzamy rzetelnymi pomiarami oraz analizą, jakie typy mocowania sprawdzą się najlepiej. Dysponujemy bogatym doświadczeniem oraz rozbudowanym portfolio pełnym zrealizowanych ogrodów zimowych, które nawet po latach sprawiają ogromną przyjemność. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoim pomyśle, a my wprowadzimy go w życie!

Nasze realizacje

Aktualnie topowym produktem Firmy Alumark są ogrody zimowe. Wyróżniają się wysoką, jakością, trwałością oraz estetyką. Pracujemy w oparciu o solidny i sprawdzony system TS. Oferowane przez nas konstrukcje aluminiowe są stabilne i trwałe, a nasi doradcy dokładają wszelkich starań, by były dobrze skomponowane z architekturą budynku, tworząc harmonijną całość. Naszym priorytetem jest staranne zaprojektowanie oraz wykonanie konstrukcji ogrodu zimowego, tak by służył on przez długi czas.

Konstrukcja ogrodu zimowego w zależności od przeznaczenia może być wykonana na bazie profili izolowanych termicznie lub w tzw. profilu „zimnym” bez przekładki termicznej. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania konstrukcja może być wyposażona w automatyczny system osłon przeciwsłonecznych.

Ogród zimowy może być centralnym punktem domu i całego rodzinnego życia. To miejsce do wypoczynku i świętowania. Niezależnie od padającego deszczu czy śniegu, znajdą tam Państwo ciepłe i zaciszne miejsce do relaksu. Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz wysokowartościowym wypełnieniom ze szkła, ogród zimowy staje się pomieszczeniem o wyższym standardzie od pozostałych.
Dlaczego aluminium jest tak powszechnie stosowane dla wykonywania ogrodów zimowych?

 • system aluminiowy posiada współczynnik przenikalności termicznej na poziomie u= 1,9-2,0 W/m2*K (z zastosowaniem szyby zespolonej u=1.1 W/m2*K)
 • powierzchnię profilu aluminiowego można lakierować na dowolny kolor z palety RAL, kolory metaliczne lub drewnopodobne.

Większość dostawców systemu udziela 10 letniej gwarancji na powłoki lakierowane. W odróżnieniu od drewna, raz polakierowanej powierzchni nie trzeba powtórnie lakierować i konserwować w szczególny sposób. Konstrukcje ogrodów zimowych można sklasyfikować względem systemów aluminiowych stosowanych do budowy, termiki poszczególnych systemów oraz sposobu mocowania elementów nośnych dachu.

 

OGRÓD ZIMOWY – ZIMNY CZY CIEPŁY?

 

Ogród zimowy można wykonać, jako pomieszczenie sezonowe lub całoroczne. W wersji sezonowej nie ma potrzeby instalować konstrukcji o dobrych parametrach termicznych. Systemy stosowane do realizacji takich rozwiązań to zwykłe systemy bez przekładek termicznych, czyli tzw. zimne. W tych konstrukcjach nie ma też potrzeby montowania szkła zespolonego, więc stosuje się zwykłe szkło pojedyncze, hartowane lub bezpieczne. Jeżeli jednak decydujemy się na użytkowanie ogrodu zimowego przez cały rok musimy go wykonać z systemów termoizolowanych oraz szkła zespolonego.

 

KOLORYSTYKA OGRODÓW ZIMOWYCH

Zaletą aluminium i aluminiowych systemów jest możliwość wykonywania różnych rodzajów powłok, począwszy od lakierowania proszkowego, poprzez proces anodowania po okleinowanie. Najbardziej popularne jest lakierowanie profili aluminiowych kolorami błyszczącymi lub matowymi z palety RAL.

Alumark tworzy niepowtarzalne ogrody zimowe na południu Polski – m.in. w miastach: Kraków, Nowy Targ, Zakopane. Zapraszamy do kontaktu!

 

Skorzystaj z darmowej wyceny

  DODATKOWE ZAŁĄCZNIKI

  Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r